ENGLISH

DİLEK HANİF’TEN ZEUGMA DEFİLESİ…

 Dilek Hanif_180A9572

Geçmişle geleceği sentezleyen tasarım kodlarına sahip Dilek Hanif, 16.yüzyıldan bu yana Gaziantep’te dokunan yöresel kutnu kumaşını dahil ederek hazırladığı koleksiyonu, 16 Ocak Cumartesi günü Zeugma Mozaik Müzesi’nde tanıttı.

Koleksiyonlarında zengin tarihsel mirasımıza modern bir yorum getiren ve geçmişten kopmadan yeni olanı yaratan Dilek Hanif, Zeugma’dan ilham alarak oluşturduğu 25 parçalık koleksiyonunu Zeugma Mozaik Müzesi’nde tanıttı. Gaziantep Belediyesi ve Kutnu Tanıtım Grubu’nun desteklediği koleksiyon, Dilek Hanif’in zarif ve modern yorumuyla oluşturuldu.

Zeugma Mozaik Müzesi’nde yapılan defilede 15 parçalık hazır giyim, 10 parçalık Haute Couture tasarımın sergilendiği defilenin kapanışı ise tamamen kutnu kumaşı kullanılarak hazırlanan görkemli gelinlikle yapıldı.

Dilek Hanif_4S1A3508

ZEUGMA MÜZESİ

Roma döneminde büyük bir zenginlik ve ihtişam yaşayan Zeugma’nın ruhu, 30 bin metrekare alanıyla dünyanın en büyük mozaik müzesi olan yeni binasında canlandırılıyor. Dilek Hanif’in kelime anlamı köprü olan “Zeugma” koleksiyonu, geçmişi günümüze geleneksel değerler aracılığıyla taşıdı.