ENGLISH

“TÜRKİYE’NİN FARK YARATAN KADINLARI”NIN
3.“WOMEN TO WATCH” BULUŞMASI

Ece Uner-Umit Boyner-Ayse Aydin-Bengi Vargul-Birim Gonulsen Ozyurekli-Seda Domanic-Dilek Hanif-Deniz Akturk Erdem-Ruken Mizrakli-Burcu Kayimtu-Gupse Ozay-Perihan Incı

Dünyanın en büyük pazarlama iletiÅŸimi yayını Advertising Age tarafından pazarlama, reklamcılık ve medya dünyası baÅŸta olmak üzere iÅŸ dünyasındaki en baÅŸarılı kadınları onurlandırmak üzere düzenlenen ve 2013 yılından itibaren MediaCat tarafından Türkiye’de de gerçekleÅŸtirilen “Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar” seremonisinin üçüncüsü, 15 Eylül 2015’te Raffles Ä°stanbul’da gerçekleÅŸti.

MediaCat tarafından Türkiye’de ilk kez 2013 yılında düzenlenen “Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar” ödül töreni, 1997’den bu yana ABD’de düzenleniyor. ABD ve Türkiye’nin yanı sıra Çin ve Brezilya’da da gerçekleştirilen Women to Watch, iş dünyasında son bir yılda ortaya koydukları başarılarla adından söz ettiren kadınları ödüllendiriyor. Ad Age’in kriterleri doğrultusunda belirlenen adaylar, Ad Age ve MediaCat’in editoryal standartları çerçevesinde yeniden değerlendirilerek ödül almaya hak kazanıyor.
Geride kalan iki yılda, bir onurlandırma seremonisi olarak gerçekleşen Women to Watch, bu yıl itibarıyla ödül töreninden önce gerçekleşen oturum ve panellerle farklı bir boyuta taşındı.
MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın ev sahipliği yaptığı Women to Watch, bu yıl 15 Eylül Salı günü, Raffles İstanbul’da düzenlendi. Ödül takdimi öncesinde, Havas Kuzey Amerika CEO’su ve futurist Marian Salzman’ın “Trends for the Near Future” konulu keynote sunumu ile etkinliğin startı verildi. Salzman’ın sunumu sonrasında yine kendisinin moderatörlüğünü gerçekleştireceği “Kırmızı Işık” panelinde Cannes Lions 2015’te Türkiye’ye ilk kez Grand Prix ödülü getiren kampanyanın hikayesini, yaratıcıları Women to Watch katılımcıları ile paylaşıldı. WTW 2013 yaratıcı lideri Y&R Ajans Başkanı Arzu Ünal, WTW 2014 pazarlama lideri Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Bilge Çiftçi ve WTW 2013 pazarlama lideri Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci’nin katıldığı “Kırmızı Işık” panelinde kadına yönelik şiddet vakalarına karşı kullanıma sunulan Vodafone Kırmızı Işık uygulamasının detayları masaya yatırıldı.

2015’in Fark Yaratan Kadınları
İlk oturumların ardından 2015’te imza attıkları başarılar ve kendi alanlarında yarattıkları fark göz önüne alınarak belirlenen; Reklam- Yaratıcılık, İletişim – İtibar Yönetimi, Pazarlama, Medya, Global, Marka ve Sektörel Tanıtım, Tasarım ve Sanat kategorilerinde ödüle layık görülen fark yaratan kadınların katıldığı iki aşamalı panel ve öncesinde Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD Eski Başkanı Ümit Boyner’e “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edildi.
2015 yılında Women To Watch ünvanı ile ödüllendirilen kadınların katılımı ile yapılan ilk panel; “Sanat Lideri” Oyuncu, Yazar Gupse Özay’ın moderatörlüğünde, “Yaratıcı Lider” Y&R Team Red Kreatif Direktörü Ayşe Aydın, “İletişim Lideri” TAV Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, “Pazarlama Lideri” Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Birim Gönülşen Özyürekli, “Yaratıcı Lider” TBWA\ISTANBUL Genel Müdürü Burcu Özdemir Kayımtu, “Pazarlama Lideri” Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Pazarlama Başkan Yardımcısı Deniz Aktürk Erdem ve “İletişim Lideri” Yıldız Holding Global Kurumsal İletişim Başkanı Zuhal Şeker’in “Sınırları Aşanlar” konu başlığı altında gerçekleşti.

İkinci panel ise “Yarını Tasarlayanlar” başlığı ile “Medya Lideri” Ece Üner’in moderatörlüğünde, “Tasarım Lideri” Moda Tasarımcısı-Girişimci Dilek Hanif, “Marka Lideri” İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, “Sektörel Tanıtım Lideri” Türkiye Deri Vakfı 9.Dönem Başkanı Ruken Mızraklı, “Medya Lideri” Doğuş Medya Yayın Grubu Dergiler Grup Başkanı, Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç ve “Global ve Teknoloji Lideri” Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’in katılımı ile yapıldı.

Umit Boyner

• Boyner Grup Yönetim Kurulu Ãœyesi, TÃœSÄ°AD Eski BaÅŸkanı – Ãœmit Boyner – YaÅŸam Boyu Onur Ödülü
• Y&R Team Red Kreatif Direktörü – AyÅŸe Aydın – Yaratıcı Lider
• Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya BaÅŸkan Yardımcısı – AyÅŸegül Ä°ldeniz – Global ve Teknoloji Lideri
• TAV Kurumsal İletişim Direktörü, KİD Yönetim Kurulu Başkanı – Bengi Vargül – İletişim Lideri
• Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü – Birim Gönülşen Özyürekli – Pazarlama Lideri
• TBWA\ISTANBUL Genel Müdürü – Burcu Özdemir Kayımtu – Yaratıcı Lider
• Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Pazarlama Başkan Yardımcısı – Deniz Aktürk Erdem – Pazarlama Lideri
• Moda Tasarımcısı, Girişimci – Dilek Hanif – Tasarım Lideri
• Gazeteci, Editör, Sunucu – Ece Ãœner – Medya Lideri
• Oyuncu, Senarist – Gupse Özay – Sanat Lideri
• İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı – Perihan İnci – Marka Lideri
• Türkiye Deri Vakfı 9.Dönem BaÅŸkanı – Ruken Mızraklı – Sektörel Tanıtım Lideri
• DoÄŸuÅŸ Medya Yayın Grubu Dergiler Grup BaÅŸkanı, Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni – Seda Domaniç – Medya Lideri
• Yıldız Holding Global Kurumsal Ä°letiÅŸim BaÅŸkanı – Zuhal Şeker – Ä°letiÅŸim Lideri

#farkyaratankadinlar