ENGLISH

DERİ TANITIM GRUBU’NUN DESTE?İYLE HAYATA GEÇİRİLEN “THE LEATHER AGE”, MİLANO MODA HAFTASI’NDA

Deri Tanıtım Grubu (DTG)’nun desteğiyle tasarımcı Hatice Gökçe tarafından hazırlanan “The Leather Age” sergisi, 26 Eylül 2015’te Milano Moda haftası ile eş zamanlı olarak Palazzo Serbelloni’de ziyaretçileriyle buluştu.

MOSTRA12

Türk derisini yurtiçi ve yurtdışında temsil etmek amacıyla faaliyet gösteren Deri Tanıtım Grubu(DTG), dünyanın öncü moda etkinliklerinden biri olan Milano Moda Haftası’nda tasarımcı Hatice Gökçe’nin “The Leather Age” adlı sergisi ile çok yönlü bir moda pratiğini başlatıyor. Deri Tanıtım Grubu tarafından desteklenen proje deri tasarım sürecini derinleştirip, yüceltiyor. 2014 yılının Nisan ayında İstanbul Modern’de gerçekleşen bir gala ile kamuoyuna tanıtılan “The Leather Age”in yurtdışında Pekin ve ?angay’dan sonraki durağı Milano oldu.

26 Eylül 2015’te Milano Moda haftası ile eş zamanlı olarak Palazzo Serbelloni’de Deri Tanıtım Grubu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılışta, moda dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.

DSC00309

THE LEATHER AGE

Derinin sanat ve tasarımla buluştuğu bu görkemli sergide, Anadolu coğrafyasında hüküm sürmüş medeniyetlerin izini süren 16 tasarımla Türk derisinin binlerce yıllık deneyimine atıf yapılıyor. Hitit, Lidya, Arzawa, Frig, İyon, Urartu, Asur ve Troya medeniyetler, tarihi en az 500 yıl önceye giden Türk deri işlemeciliğinin altyapısına ışık tutan Hatice Gökçe, her bir tasarıma kendi kimliğini kazandırıyor. Sadece Türk derisi kullanılarak hazırlanan “The Leather Age”, moda tasarımının yalnızca defile alanına sıkıştırılmasına dair algıyı değiştirmeyi hedefliyor. Deri Tanıtım Grubu (DTG), “The Leather Age” aracılığıyla deriyi, tasarım ve sanat arasındaki çekim gücünün merkezine yerleştiriyor.

Deri Tanıtım Grubu (DTG) Hakkında

Deri Tanıtım Grubu, Türk derisini iç ve dış pazarlarda tanıtmak, pazar ve ihracat potansiyelini artırmak, hazırlanacak projeleri hayata geçirmek amacıyla 2005 yılında kurulmuş bir örgüttür.

DTG, deri sektöründe faaliyet gösteren firmaların desteği ile Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği organizasyonunda kurulmuştur.

Deri Tanıtım Grubu, Ekonomi Bakanlığı ve Türk deri sektörü işbirliğinde; Türk deri ve deri mamulleri ve ayakkabı sektörlerinin ihracatına ivme kazandıracak bir pazarlama, pazar geliştirme, tanıtım stratejisi oluşturmak, başta ihracat pazarları olmak üzere bütün dünyada sektörün pazar payını artırmak, Dünyaya Türk derisi imajını yerleştirmek, Ar-Ge ve pazarlama, tanıtım ve markalaşma konusunda kalıcı faaliyetleri organize etmek amacıyla kurulmuştur.