ENGLISH

GELECE?İN MUCİTLERİ KANYON’DA BULU?TU!

“SİLİKON VADİSİ KANYON’DA”

Çılgın buluşlara meraklı çocuklar 28 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında Kanyon’da buluştu. Kod yazmadan, programlamaya, iletkenlikten, oyun tasarımına kadar öğretici atölyeler eğlenceli deneylerle birleşti.                                                                                    

Geleceğin mucitleri hep birlikte keşfediyor, üretiyor eğleniyor!

Silikon_Vadisi_Kanyonda_03_10_2015_ (218)

Yaz tatilinin bitmesi ile beraber okul sezonu açılırken çocukların ilgisini çekecek, öğretirken eğlendiren atölyelerin yer aldığı “Silikon Vadisi Kanyon’da” 28 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında Kanyon’da kuruldu. Etkinlik alanında yer alan  4 etaplık teknoloji vadisinde çocukların, keşfederek paylaşma duygusu teknoloji ve üretkenlikle birleşti.

Silikon_Vadisi_Kanyonda_03_10_2015_ (82)

“Keşif Zamanı” etabında iletkenlik ile ilgili deneylerin yapıldığı “İletkenliğin Keşfi”, düğmelerin çalışma mantığının ve içinde neler olduğunun gösterildiği “Etkileşimin Keşfi” ve oyunların içine girilip adeta usta bir hacker gibi hissettikleri “Programlamanın Keşfi” ile yaratıcılığın sınırları zorlandı.

“O Zaman Dans” etabında ise keşif bölümde öğrenilen bilgilerin müzik ile birleştirildiği “Su Pianosu”, “Meyve Sebze DJ” ve “Müziğe Dokun” gibi atölyelerde teknoloji müzikle buluştu.

“Oyunlar Başlasın” etabında da çocuklar kodlama sürecini de görebilecekleri “Süper 3’lü”, “Dobişko” ve “Ding Pong” atölyelerinde etkileşim metodlarını bir üst seviyede öğrendiler. Ayrıca ortak hareket etmeyi gerektiren oyunların parçası olarak takım becerilerini geliştirdiler.

Son etap olan “Büyük Keşif” bölümünde ise tüm takımlar biraraya gelerek büyük ve eğlenceli bir oyun oynadılar. Kalabalık bir ekibin takım halinde neler başarabileceğini deneyimledikleri son oyun ile bu eğlenceli macera sona erecek.

Bu macerada kullanılan tüm yazılım ve donanımlar “özgür yazılım” ve “açık donanım” kaynaklarından faydalanarak hazırlandı. Çocuklar Silikon Vadisi Kanyon’da macerasında öğrendikleri ve kullandıkları tüm oyun ve uygulamalara, sonradan erişebilecekler ve kendi remixlerini üretebilecek hale gelecekler. Böylece Silikon Vadisi’nde öğrendikleri bilgileri ve kazandıkları deneyimleri hayatlarının bir parçası haline getirebilecekler.