ENGLISH

18.10.2014

KOTON, Tuba Ünsal ile MINNIE’yi

İstanbul’da buluşturdu

minnie-mouse-turkiye-koton

Disney’in modaya ilham veren ve nesiller boyu büyük beğeniyle takip edilen karakteri Minnie Mouse İstanbul’da! İkonik stili, capcanlı ve farklı tarzıyla dünya çapında birçok tasarımcıya ilham kaynağı olan Minnie, 2014-15 Sonbahar Kış sezonu için Koton ve Tuba Ünsal’la bir araya geldi. 18 Ekim Cumartesi günü Koton Merkez’de yapılan tanıtım davetine, Tuba Ünsal’a kızı Sare ve Minnie Mouse eşlik etti. Davete Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, Ayşe Kucuroğlu, Belçim Bilgin Erdoğan, Pınar Altuğ Atacan, Pınar Tezcan Özçapkın, Sitare Akdilek, Merve Kotil Kohen, Ebru Destan, Esra Oflaz Güvenkaya, Füsun Çevikel Kuran, Hediye Güral, Beliz Sarıyer, Asena Bülbüloğlu, Elif Güvendik Nayman, Zeynep Mutlusan Ferah, Aylin Yılmaz, Bilge Eren, Meltem Kazaz, Buket Baydar, Hakan Öztürk, Emre Doğru, Mirgün Cabas gibi sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simaları ve çocukları katıldı. 7’den 70’e herkesin sevgilisi Disney Karakteri Minnie Mouse ile bir araya gelen çocuklar davette keyifli vakit geçirdiler, hayallerini Minnie’li tişörtlere resmettikten sonra Minnie’nin özel damgasıyla imzalatma olanağı buldular. Çocuklar aktivitelerle eğlenirken, anneler de koleksiyonu inceleme fırsatı buldular.

 tuba-unsal-mirgun-cabas-sare-minnie

Disney’in Türkiye’de ilk defa bir tasarımcı ve markayı bir araya getirerek gerçekleştirdiği “Minnie by Koton” koleksiyonunda Tuba Ünsal’ın Minnie’nin ikonik stilinden ilham alarak tasarladığı elbiseler, günlük giyime eğlence katıyor. 90’lı yılların trendlerini, şık ve casual parçalarla buluşturan Minnie by Koton koleksiyonunun en favori parçalarını Minnie’nin vazgeçilmezi puantiye desenli elbiseler oluşturuyor. Minnie Mouse ikonlu bomber ceketler, Minnie motifli bol kesim elbiseler, Minnie Mouse iğneleri ile zenginleşen sportif çizgili tişörtler, salopet etekler, sweatshirt ve gömlekler detaylarıyla fark yaratıyor. Minnie armalı bol kesim tişört ve sweatshirt’ler, beyaz boyfriend ve poplin gömlekler, Minnie yamalı jean pantolon ve kısa volanlı eteklerle 90’lı yılların kolej ruhu yeniden canlanıyor.

 belcim-bilgin-rodin-minnie

Koleksiyonda Minnie’nin en sık giydiği renkler kırmızı ve beyazın yanı sıra; siyah, antrasit ve grinin tonları da yer alıyor. Koleksiyon için özel olarak üretilen, lazer kesim Minnie desenli deri ve leopar kumaşlar, iki renkli Minnie siluetli jakarlı örmeler öne çıkan çalışmalardan… Rengârenk Minnie’li saç aksesuarları, kolyeler, bileklikler, Minnie kulaklı ve desenli sırt çantaları da koleksiyonu tamamlayan parçalardan sadece bir kaçı…

ayse-selma-kucuroglu-minnie

Her yaştan kız çocukları, genç kızları ve bir yanı hep çocuk kalmış kadınları hem eğlendirecek, hem de stillerini Tuba Ünsal’ın tasarımları ve Minnie dokunuşlarıyla renklendirecek Minnie by Koton koleksiyonu, seçilmiş Koton mağazalarında satışa sunulacak.

pinar-altug-atacan-minnie