ENGLISH

28 Eylül 2014

Kanyon’un Caz Hali

“Sonbahar Esintisi”

Kanyon caz konserleri yenilenen konsepti ile sezonu açtı. “Kanyon’un Caz Hali” konser serisi ilk olarak 28 Eylül Pazar günü 17.00-19.00 saatleri arasında Kerem Görsev’in evsahipliğinde iki Grammy ödüllü saksafoncu Ernie Watts’ı ağırladı.

2009 yılından beri düzenlediği caz konserleri ile Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerini ziyaretçileri ile buluşturan Kanyon, sezonu yepyeni bir konseptle açtı. Dünyaca ünlü caz müzisyenlerinin Kerem Görsev Trio ile birlikte sahne aldığı “Kanyon’un Caz Hali” konserlerinin ilki 28 Eylül Pazar günü gerçekleşti.

Sonbahara özel oluşturulan “Sonbahar Esintisi” repertuarıyla, iki Grammy ödüllü saksafoncu Ernie Watts’ın Kerem Görsev, Ferit Odman ve Kağan Yıldız’dan oluşan Kerem Görsev Trio’nun performans sergilediği konser ile caz severler Kanyon’un Caz Hali’ne yoğun ilgi gösterdi.

ernie-watts

Müzik sahnesinin yenilikçi ve üretken saksafoncularından iki Grammy ödüllü Ernie Watts’ın otuz yılı aşkın müzik yaşamında Cannonball Adderley’den Frank Zappa’ya kadar beş yüzden fazla albümde unutulmaz eserler ile yer alıyor. Jazz eğitimi almamasına rağmen, Pat Metheny, Charlie Haden, Theolonious Monk, Blues Brothers Band ve daha birçoklarıyla sahne alarak yeteneğini sergileyen Watts, dünyanın en saygın caz müzisyenleri arasında yer alıyor.

kerem-gorsev-caz-jazz-kanyon-konser

Kanyon’un Caz Hali konserleri önümüzdeki aylarda Kerem Görsev’in ev sahipliği ile farklı tarzdan dünyaca ünlü caz müzisyenlerinin katılımı ile devam edecek. Kanyon ziyaretçilerinin ücretsiz olarak izleyebileceği konserler ile ilgili tüm gelişmeler Kanyon web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.