ENGLISH

AÇIKHAVA’DA TARKAN REKORU

Megastar Tarkan, Açıkhava’da büyük bir rekora imza atarak dokuzuncu yılını dokuz konserle tamamladı. Her gece yaklaşık yedi bin sevenini ağırlayan Megastar, dokuz konserin sonunda 63 bin kişiye seslendi. Bu yıl çok sevilen şarkılarının yanı sıra Zeki Müren, Barış Manço, Cem Karaca, Orhan Gencebay ve Sezen Aksu gibi usta isimlerin eserlerine de yer veren Tarkan; alaturka ve cover şarkılarla zenginleştirdiği repertuvarıyla büyük beğeni topladı. Ayrıca Kayahan’a saygı albümü için yorumladığı ve ilk kez Açıkhava’da söylediği “Yemin Ettim” ile de her gece büyük alkış aldı.

tarkan-pr-ajans 

Megastar Tarkan, her yıl merakla beklenen Açıkhava maratonunu bu yıl büyük bir rekora imza atarak dokuz konserle tamamladı. 3 Eylül’de büyük bir coşkuyla başlayan ilk gecede sevenleriyle buluşan Tarkan, yoğun istek üzerine ek konserlerle tamamladığı Açıkhava maratonun finalini 14 Eylül Pazar gecesi yaptı. Konsere başlarken sevenlerine “Bu geceyi unutulmaz bir gece yapalım mı? A-acayip bir geceydi desinler. Hadi kıralım zincirlerimizi” diyerek coşkulu bir başlangıç yaptı.

Ustalara saygı

Yazın son dönemine damgasını vuran “Hop de” ile başladığı her gece birbirinden güzel şarkılarla sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Tarkan, bu yıla özel hazırladığı repertuvarla büyük beğeni topladı. Zeki Müren’in “?imdi Uzaklardasın”, Barış Manço’nun “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” ve Cem Karaca’nın “Islak Islak” adlı ölümsüz şarkılarıyla renklendirdiği her gece izleyiciden büyük alkış aldı. “Zeki Müren, Barış Manço, Cem Karaca ve Aysel Gürel… Siz hep kalbimize yaşıyorsunuz. Bu şarkılar hep söylenecek. Sizi hiç unutmayacağız” diyerek usta isimleri sahnede andı.

 tarkan-harbiye-konser-pr

Orhan Gencebay’ın “Hatasız Kul Olmaz” ve Sezen Aksu’nun “Sorma” adlı şarkıları da her konserde büyük beğeni topladı. Her gecenin ikinci yarısını önümüzdeki günlerde çıkacak olan Kayahan’a saygı albümü için seslendirdiği ve ilk kez Açıkhava’da söylediği “Yemin Ettim” ile açan Tarkan, şarkının beğenilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

tarkan-konser-pr

Tarkan, son geceye özel çok sevilen “Unut Beni” ve “Kış Güneşi”ni de söyledi. Konserin sonunda yoğun istek üzerine yeniden sahneye çıkan Megastar, yine bu geceye özel iki kez bis yaptı. “Adımı Kalbine Yaz” ve “Hop De” ile noktaladığı Açıkhava maratonunun sonunda “Hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizleri çok seviyorum. Seneye Görüşmek üzere” diyerek noktaladı.