ENGLISH

Açıkhava’da Megastar rüzgarı esti:

 Megastar, on yıl art arda konser verdiği Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiği konserlerle bu yıl da sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı.

_OZG0646

Açıkhava’daki konser serisinin altıncı gecesinde Megastar Tarkan, “Barış Güvercini” türküsüyle Dünya Barış Günü’nü kutladı.
Tarkan, birlik ve beraberlik mesajlarıyla seslendirdiği repertuarına Dünya Barış Günü’ne özel “Barış Güvercini” türküsünü ekledi. Tarkan, “barış günü ile ilgili hislerimi bu türkünün sözleriyle ifade etmek ve sizinle paylaşmak istiyorum. Dünya barış gününüz kutlu olsun” dedi. “Dostluklar Kurulsun İnsanlar Gülsün, Son Bulsun Savaşlar Kimse Ölmesin” sözlerinin yer aldığı türkü, Açıkhava’yı dolduran binlerce Tarkan seveninden ayakta alkış aldı. Bu türküde sahneye özel olarak genişletilen Türk Halk Müziği orkestrasına 6 erbane de eşlik etti.

_OZG7444 

Her yaştan sevenini yine Harbiye Açıkhava’da bir araya toplayan Megastar Tarkan, her gece yaklaşık yedi bin kişinin tek ses olmasını sağladı. 6’sı türkü olmak üzere 23 parçalık repertuarı ile 2,5 saat sahnede kalan Tarkan’ın tüm şarkıları bir ağızdan söylendi. Sevenlerine sık sık mikrofon uzatan Megastar, “bu gece tüm derdi tasayı burada bırakın” diyerek sevenlerinden söz istedi. Tarkan’ın bu isteğine yedi bin kişi hep bir ağızdan “söz” diye karşılık verdi.

_OZG1447

Tarkan en sevilen şarkılarının yanı sıra, bir birinden güzel altı türkülük bölümde ustaları andı.

_OZG4094

“Şımarık”, “Dedikodu”, “Kış Güneşi”, “Biz Nereye”, “Öp” gibi parçaları ile konserin ilk bölümünü sonlandıran Megastar, “Ustalara saygı” olarak adlandırdığı altı türküden oluşan özel bölümünde seslendirdiği “Yalan Dünya” türküsüne Türk Halk Müziği sazlarının yanı sıra elektro gitar ve davullar da katılarak geçmişle günümüz müziğini buluşturdu. Gecede Erkan Oğur, hem sazı hem sesiyle Tarkan’a eşlik ederken, tüm Harbiye el ele verdi.