ENGLISH

BUTİK FESTİVAL “EKİM’DE İKİ GÜN”

 

Sonbaharın gelmesiyle birlikte arkaoda ve Bant Mag. ekipleri biraraya gelerek Bomonti’nin sponsorluğunda yepyeni bir etkinlik sundu: “Ekim’de İki Gün”…
Sonbahar yağmurlarından kaçıp arkaoda’ya sığınan bu mini festival, 13 -14 Ekim tarihlerinde Türkiye ve yurtdışından grupların birarada yer aldığı bir programla müzikseverlerin karşısına geçti. Kendilerine has üsluplarıyla son yılların öne çıkan müzisyenlerinden “Jeremy Jay” ve “oOoOO” İstanbul’daki ilk konserlerini Ekim’de İki Gün kapsamında verdiler.

Festivalin ülkemizden konukları ise önümüzdeki aylarda yeni albümünü yayınlayacak olan “kim ki o”, sahne performansı dilden dile dolaşan “Bunu Sen İstedin” ile özgün seslerin yaratıcısı “Sami Baha”

Bomonti sponsorluğundaki organizasyonda konserlerin yanı sıra ünlü müzisyen Arthur Russel’ın hayatını anlatan “Wild Combination: A Portrait of Arthur Russel” belgeselinin gösterimi de yapıldı. Ayrıca eski ve yeni plakların koleksiyonerler ve plakseverler için satışa çıktığı “Plak Pazarı” etkinliğini de programına dahil eden Ekim’de İki Günün ilk gününde “DJ Deniz Pınar” kabine geçerek konserlerden sonra geceyi devam ettirdi.