ENGLISH

EATALY “PEYNİR GÜNLERİ” GERÇEKLE?Tİ

19- 22 ?ubat tarihleri arasında Eataly İstanbul’da gerçekleşen “2. Peynir Günleri” kapsamında peynire dair her şey lezzet tutkunları ile buluştu.

 

Peynir tezgâhlarında en iyi İtalyan ve Türk peynirlerinden lezzetli bir seçki sunan

Eataly İstanbul, bu yıl 19-22 ?ubat tarihleri arasında ikincisini düzenlediği “Peynir Günleri” ile Türk damak tadının vazgeçilmezlerinden peynir hakkında her şeyi dolu dolu bir program eşliğinde ziyaretçileri ile buluşturdu.

Eataly mağazası içerisinde, günlük olarak manda sütü ile üretilen İtalyan peynirleri ile birlikte; tulum peynirlerinden yöresel Türkmen saçak peynirine, Kars gravyerinden Divle Obruk peynirine kadar en lezzetli Türk peynirleri her gün lezzet tutkunları ile buluştu. Her bir peynir çeşidinin hikayesine ve peynirleri işleyen lokal üreticilerin kimliklerine büyük önem veren Eataly, Peynir Günleri ile ziyaretçilerine konusunda uzman isimlerden peynir konusunda her türlü bilgiyi edinebilecekleri ve en leziz peynirleri tadabilecekleri aktiviteler sundu.

 

Uzmanların Anlatımlarıyla “Peynir”

Eataly Peynir Günleri’nde, peynir tutkunlarını tadımlarla lezzetlenecek özel panel ve etkinlikler gerçekleşti. Gurme-Yazar Oğul Türkkan ile “3 Mayalı 1 Tatlı – Peynir ve Arkadaşları” tadımında İtalyan ve Türk peynirleri ile eşleşen en özel lezzetler bir arada sunuldu. Özellikle Kars gravyeri konusunda yaptığı çalışmalarla bilinen İlhan Koçulu ise “Mutfakta ve Kahvaltıda Türk Peynirleri” ve “Peynir Tabağı Hazırlamak” konulu tadım panellerinde peynir konusunda bir adım öteye geçmek isteyen lezzet tutkunlarına faydalı bilgiler tadım eşliğinde sundu.

 

peynir_poster-01