ENGLISH

Eataly İstanbul’da

“İtalyan İşi”

Poster

 

İstanbul’un önde gelen restoran ve otellerinin İtalyan şefleri özel bir gece için Eataly’de biraraya geliyorlar. İtalyan şeflerin özenle oluşturduğu lezzetli menü 27 Mayıs Çarşamba saat 20:00’de Eataly’de misafirlerini ağırladı.

 İstanbul’un önde gelen mekanlarında “Executive Chef” unvanıyla mutfağın patronları olarak hizmet veren İtalyan şefler, sadece 27 Mayıs akşamı için özenle oluşturdukları menü ile Eataly misafirlerine benzersiz bir “İtalyan işi” lezzet sundu. Eataly İstanbul’un Executive ?efi Claudio Chinali, Eataly İstanbul Sous ?efi Carmine Morgese, Divan İstanbul Executive Corporate ?efi Giancarlo Gottardo, Papermoon ve Zio Pino Alaçatı Executive ?efi Giuseppe Pressani, Mövenpick Hotel Istanbul Executive ?efi Giovanni Terracciano, İstanbul’da birçok restorana hizmet vermiş olan şu an danışmanlık yapan Executive ?ef Carmine Antonio Lombardi, Four Season Bosphorus Istanbul Executive ?efi Sebastiano Spivieri’nin ortak hazırladıkları “İtalyan İşi” özel menüsü, misafirlere Eataly’de İtalyan hazzı yaşattı.

“İtalyan İşi” Menü

Fingerfood atıştırmalık ile başlayan menü ardından mini ördek cappelletti eşliğinde sunulan bezelye ve nane çorbasıyla devam ediyor. Sonrasında sunulan enginar salatalı kılıçbalığı carpaccio, kabak, kabak çiçeği ve karidesli lazanya ile Eataly misafirlerine İtalyan lezzet şöleni sunuluyor. Bearnaise sos eşliğinde dana rosto, kuşkonmazlı brioche, pralin ile doyumsuz lezzet tamamlanıyor.

İtalyan tatlılarının en lezzetlilerinden sütlü dondurma eşliğinde confit şeftalili gianduja parfe ve petit four ile menüyü sonlandıran Eataly İstanbul, ziyaretçilerine unutulmaz bir İtalyan deneyimi yaşattı.