ENGLISH

Deri Tanıtım Grubu (DTG), 3 Aralık’ta başlayacak Türkiye İnovasyon Haftası’nda “A Leather Story” adlı sergisiyle yer aldı.

2015-12-03 Leather 55 Smaller

2015-12-03 Leather 24 Smaller

2005 yılında Türk derisini iç ve dış pazarlarda tanıtmak, pazar ve ihracat potansiyelini artırmak, hazırlanacak projeleri hayata geçirmek amacıyla kurulan Deri Tanıtım Grubu, Proje Tasarım ve Koordinatörlüğü Ceyda Balaban tarafından yapılan yepyeni bir sergiyle ziyaretçileriyle buluşuyor. İstanbul’da 4. Kez düzenlenen ve 3 gün boyunca sürecek olan Türkiye İnovasyon Haftası Etkinlikleri’nde yer alacak “A Leather Story” sergisinde teknoloji ve deri her yönüyle bir arada kullanılıyor.
“Derinin Hikayesi Her Zaman Yenilikçi ve Sonsuza Kadar Yeni” sloganıyla yola çıkan “A Leather Story” sergisinin girişinde derinin 600 yıllık tarihini anlatan bir belgeselin yansıtıldığı tünel yer alıyor. Tünel bitiminde ziyaretçileri karşılayan alanda ise kırmızı deri ayakkabılarla döşenmiş insan hareketine duyarlı kinetik bir duvar, derinin dört mevsime yayılan örneklerini üç boyutlu şekliyle yansıtan bir hologram ve deri ceket tasarımlarından oluşan bir enstalasyon bulunuyor.
Türk derisinin her zaman yenilikçi yaklaşımı, ileri teknolojilerle birleştirdiği ustalık ve kültürü “Derinin Hikayesi” sergisiyle bir kez daha vurgulanıyor.

2015-12-03 Leather 03 Smaller