ENGLISH

 

YILDIZLAR BRAND WEEK ISTANBUL’DA BULUŞTU

 brandweek-pr-ajansi

Merakla beklenen Brand Week Istanbul, 3-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Türkiye’nin önde gelen pazarlama, iletişim ve yaratıcılık liderlerinin buluşma noktası olan Brand Week Istanbul; ikinci yılında dünyaca ünlü Amerikalı televizyon yıldızı Martha Stewart, Zihin Oyunları programının yaratıcısı Jason Silva, Grammy ödüllü besteci Eric Whitacre ve reklam dünyasının saygıdeğer ismi Sir John Hegarty gibi yıldız isimler başta olmak üzere onlarca yıldız konuşmacıya ev sahipliği yaptı. Bir hafta süren etkinliklerde Avrupa ve Orta Doğu’dan gelen konuklarla birlikte katılımcı sayısı 10 bini buldu.

martha-stewart-brand-week-2014 

Türkiye’nin en büyük pazarlama, iletişim ve yaratıcılık etkinliği Brand Week Istanbul’un ikincisi 3-8 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Kanyon’da düzenlenen ve büyük ilgi gören “Marka İkonları Yürüyüşü” ile başlayan organizasyon aynı akşam Saatchi&Saatchi’nin Türkiye’ye ilk kez getirdiği “The Saatchi&Saatchi New Directors’ Showcase (NDS) 2014 ” film gösterimiyle devam etti.

 brandweek2014

Sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Lovemarks Day” ile başlayan Brand Week Istanbul’un açılış konuşmasını Advertising Age Genel Yayın Yönetmeni Matt Quinn yaptı. Daha sonra sahneye çıkan dünyaca ünlü televizyon starı Martha Stewart, gazeteci Özlem Dalga’nın soruları eşliğinde yıllardır devam eden başarı hikayesini anlattı ve dinleyicilere “Nasıl lovemark olunur?” sorusunun ipuçlarını verdi. Konuşmasıyla büyük alkış alan Stewart, Türkiye’nin hassas durumlarını aşması halinde büyük bir lovemark olabileceğinin altını çizdi.

 jason-silva-brandweek

Brand Week Istanbul’da Martha Stewart’ın yanı sıra etki Eataly markasının kurucusu Oscar Farinetti, tüm dünyada büyük ilgi gören Zihin Oyunları programının yaratıcısı Jason Silva, Grammy ödüllü besteci Eric Whitacre ve reklam dünyasının saygıdeğer ismi Sir John Hegarty gibi yıldız isimler başta olmak üzere onlarca ilham veren konuşmacı ağırlandı.

Grammy ödüllü Whitacare ile sürpriz final

Pazarlama ve iletişim dünyasında trend yaratan konferansların yanı sıra sektörün her yıl merakla beklediği Felis ve Lovemarks Ödül Töreni de Brand Week Istanbul kapsamında gerçekleşti. İmza günleri ve özel workshop’larla renklenen etkinlik alanı çok özel iki sergiyle de büyük ilgi gördü. Mizah ve yaratıcılık konseptiyle hazırlanan sergilerin ilki ünlü modacı Bahar Korçan’ın küratörlüğünde hazırlanan “Upcycling” sergisi oldu. Penguen dergisinin katkılarıyla hazırlanan “İçinden Marka Geçen Karikatürler” sergisi ise renkli çizimlerle katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

İlham veren işlere imza atan vizyonerleri, alanında lider isimleri ve uygulamacıları aynı platformlarda buluşturan ve ikinci yılında büyük ses getiren Brand Week Istanbul, Grammy Ödüllü müzisyen Eric Whitacare’ın Türkiye’den “Rezonans” korosu ile gerçekleştirdiği sürpriz performansıyla son buldu.

Bilgi için:

PRO İletişim Danışmanlığı                                          

0212 292 25 80

Ä°smail Polat / ismail@proiletisim.com

Zeynep Tokuyucu / zeynep@proiletisim.com

Sinem ErdoÄŸdu / sinem@proiletisim.com