ENGLISH

 

Beck’s “Be Independent” Partisi Eruption’la şehri coşturdu!

Dünyada ve ülkemizde bağımsız düşüncenin önde gelen destekçilerinden “Beck’s’in düzenlediği BE INDEPENDENT PARTY’’ ERUPTION Grubunun da katılımıyla ”, 24 Kasım’da The Hall’da gerçekleşti.

 

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sanatın ve bağımsız düşüncenin en büyük destekçilerinden olan Beck’s, ‘Be Independent’ partisiyle gece hayatına ve eğlenceye yeni bir renk getirdi. Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği Insomnia by Beck’s ve Bexcellence Nights partileri ile adından sıkça söz ettiren Beck’s, Be Independent partisi iledavetlilere unutulmayacak bir gece yaşattı.

 

Beck’s sponsorluğunda 24 Kasım’da The Hall’da gerçekleştirilen partide açılışı DJ Murat Beşer gerçekleştirdi. Beck’s davetlilerine özel düzenlenen gecenin merakla beklenen konuğu ise 80’li yılların ünlü Eruption grubuydu. “One Way Ticket” ; “I Can’t Stand The Rain”, “Go Johnny Go”, “Party Party” gibi şarkıları ile tanınan ve 1974 yılında Londra’da vokalist Precious Wilson tarafından kurulan “Eruption”, partinin bağımsız ve özgün ruhuna uygun olarak davetlilere benzersiz bir gece yaşattı.

 

Jamaica İngiltere Türkiye Üçgeninde Müzik Dolu Bir Gece

 

Jamaica doğumlu Wilson on yedi yaşında ailesi ile birlikte İngiltere’ye taşındı. Grubun diğer üyeleri ise Karayipler ve Afrika’nın farklı bölgelerinden geliyordu. 1975’te RCA Soul Search yarışmasını kazandıktan sonra ilk singleları “Let Me Take Your Back in Time”ı kaydettiler. 1977 yılında, Boney M.’in yapmcısı Frank Farian ile tanışan grup Almanya kökenli Hansa Records şirketinin bünyesine geçti. 1978’de çıkardıkları “I Can’t Stand the Rain” uluslararası bir başarı elde ederek İngiltere listelerinde 5 numaraya yükseldiler. “One Way Ticket” ile de bu başarılarını İngiltere listelerinde 9 numaraya yerleşerek taçlandırdılar. 1979 yılında Precious Wilson gruptan ayrılarak kariyerine solo projesiyle devam etti. Precious Wilson, Eruption isminin resmi ve yasal sahibi olarak yeni grubuyla Eruption adı altında turnelerine devam ediyor.

 

Bilgi için: İnci ?irin / Eylül Görmüş

inci@proiletisim.com / eylul@proiletisim.com

PRO İletişim Danışmanlığı – 0 212 292 25 80

 

 

[print_gllr id=738]