ENGLISH

Projemizin hikayesi İkinci Dünya Savaşı dönemine dayanıyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde, Sırbistan’daki iki aşığı savaş ayırır. Erkek orduya katılır ve Yunanistan’da savaşmaya gider. Savaş sonunda başka bir kadına aşık olur. Sırbistan’daki kırık kalpli kadın bu acıya dayanamaz ve sevgilisi ile buluşma yerleri olan köprüden atlar. Yıllar yılı bu köydeki kızlar kendi aşklarını korumak için bu köprüye kendilerinin ve sevdiklerinin isimlerini yazdıkları asma kilitleri asarlar. Bu masumane gelenek bu küçük köyden dünyanın her yerine yayılır. ?imdi Paris’teki Pont de l’Archevêché köprüsü başta olmak üzere Roma, Paris, San Fransisco, Berlin, Moskova gibi dünyanın bir çok ülkesinde yer alan bir geleneği Kanyon ilk kez Türkiye’ye taşıyor.

 Aşkınızın-kilit-noktası-Kanyon

”Aşkınızın Kilit Noktası Kanyon” projesi ile 24 Ocak-14 ?ubat tarihleri arasında Kanyon ziyaretçileri sevdikleriyle beraber aşklarını ”Dev Kalpler”e kilitleyecek.

Her Kilit Bir Kalbe Dokunacak

Bu proje ile sevgiye yatırım yapmayı amaçlayan Kanyon, Türkiye’nin her yerinden gençlere yatırım yapan ve gönüllülük temelinde onlara yeni ufuklar açan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na, asılan her kilit için bağışta bulunacak.

 ask kilidi

Kanyon, ayrıca ziyaretçilerini 14 ?ubat’ta Ozan Doğulu’nun muhteşem performansını dinlemeye davet ediyor. Ozan Doğulu, Sevgililer Günü için hazırladığı aşk şarkılarından oluşan repertuarının ardından son kilidi Dev Kalpler’e asacak.