ENGLISH

Projemizin hikayesi Ä°kinci Dünya Savaşı dönemine dayanıyor. Ä°kinci Dünya Savaşı döneminde, Sırbistan’daki iki aşığı savaÅŸ ayırır. Erkek orduya katılır ve Yunanistan’da savaÅŸmaya gider. SavaÅŸ sonunda baÅŸka bir kadına aşık olur. Sırbistan’daki kırık kalpli kadın bu acıya dayanamaz ve sevgilisi ile buluÅŸma yerleri olan köprüden atlar. Yıllar yılı bu köydeki kızlar kendi aÅŸklarını korumak için bu köprüye kendilerinin ve sevdiklerinin isimlerini yazdıkları asma kilitleri asarlar. Bu masumane gelenek bu küçük köyden dünyanın her yerine yayılır. Şimdi Paris’teki Pont de l’Archevêché köprüsü baÅŸta olmak üzere Roma, Paris, San Fransisco, Berlin, Moskova gibi dünyanın bir çok ülkesinde yer alan bir geleneÄŸi Kanyon ilk kez Türkiye’ye taşıyor.

 Aşkınızın-kilit-noktası-Kanyon

”Aşkınızın Kilit Noktası Kanyon” projesi ile 24 Ocak-14 Şubat tarihleri arasında Kanyon ziyaretçileri sevdikleriyle beraber aşklarını ”Dev Kalpler”e kilitleyecek.

Her Kilit Bir Kalbe Dokunacak

Bu proje ile sevgiye yatırım yapmayı amaçlayan Kanyon, Türkiye’nin her yerinden gençlere yatırım yapan ve gönüllülük temelinde onlara yeni ufuklar açan Toplum Gönüllüleri Vakfı’na, asılan her kilit için bağışta bulunacak.

 ask kilidi

Kanyon, ayrıca ziyaretçilerini 14 Şubat’ta Ozan Doğulu’nun muhteşem performansını dinlemeye davet ediyor. Ozan Doğulu, Sevgililer Günü için hazırladığı aşk şarkılarından oluşan repertuarının ardından son kilidi Dev Kalpler’e asacak.