ENGLISH

KOTON’DAN 7’DEN 77’YE

BARIŞ MANÇO KOLEKSİYONU

 

 

7’den 77’ye dünya çapında herkesin kalbinde yer etmiş Barış Manço’nun kimseye benzemeyen özgün tarzı ve stili Koton’a ilham kaynağı oldu. Koton tasarım ekibi, Barış Manço’nun sanatçı, entelektüel ve mizahi kişiliğinin yanı sıra güçlü imajı ve giyiminden, kullandığı aksesuarlara kadar yarattığı moda akımından yola çıkarak bir tişört koleksiyonu hazırladı. Kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde yer alan tişörtler, Barış Manço’nun özgün stili, hümanist ve barışçıl karakteri, çocuklara olan sevgisi ve unutulmayan şarkılarından esinleniyor.  Koton Barış Manço Tişörtleri, 23 Ocak Çarşamba günü Lale, Doğukan ve Batıkan Manço’nun da katılımlarıyla Koton Merkez binasında tanıtıldı.

 

 

Koton Barış Manço tişörtleri, Anadolu rock türünün kurucusu ve Türkiye’deki rock müziğinin öncüsü Barış Manço’nun “barış” etrafında kurulu felsefesini, entelektüel ve mizahi kişiliğini yeni nesillere taşıyarak 7’den 77’ye herkesin yüzünde bir tebessüm yaratmayı amaçladı. Adam olacak çocukların kahramanı, yetişkinlerin idolü, yaşlıların bir numaralı arkadaşı, tüm dünyanın kalbine dokunan Barış Manço’nun tişörtleri yaklaşık 1 yıllık titiz bir çalışma sonucunda sevgiyle hazırlandı. 81300 Moda İstanbul adresindeki evi, gardırobu, takıları, fotoğrafları ve kendi çizimleri tek tek incelendi. Ortaya çıkan tasarımlar; eşi benzeri olmayan şarkı sözleri ve dönemi yansıtan çizgilerle birleştirildi.

Barış Manço’yu “Barış Abi” yapan tüm sıcak ve iyi duyguların tişörtlere yansıması sağlanırken, kullanılan fotoğraflar, çizimler ve tercih edilen renkler özenle seçildi. 70’li yıllarda öne çıkan siyah beyaz fotoğrafları, günümüzün renk ve trendleri ile yeniden yorumlandı. Kabartma baskılar, pop art desenler,  kendi çizmiş olduğu grafikler ve unutulmaz şarkı sözleri kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarına ayrı ayrı yansıtıldı. Kadın tişörtlerinde değişik kup alternatifleri, saten ve şifon kumaşlarla birleştirilirken, erkek ve çocukta ise pamuklu kumaşlar tercih edildi. Limon sarısı, gri melanj, kırmızı,  yeşil ve beyaz renkleri kullanıldı.

Barış Manço’nun eÅŸi Lale Manço, oÄŸulları DoÄŸukan ve Batıkan Manço ve Koton Kurucu Ortaklağı ve Yönetim Kurulu üyesi Gülden Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleÅŸen tanıtımda Gülden Yılmaz  “Barış Manço tişörtlerini tıpkı Barış Manço’nun unutulmaz programı 7’den 77’ye gibi, hem erkek, hem kadın, hem de çocuk için tasarladık. Koleksiyon, Barış Manço’nun müzik ile herkesin kalbine dokunması; çocuk, genç, yetiÅŸkin, yaÅŸlı, herkese ulaÅŸması; sevgi, saygı gibi insanlık deÄŸerlerine sahip çıkıp, Türkiye’nin yanı sıra global anlamda da bu deÄŸerleri savunması ise Koton’un da deÄŸerleriyle bire bir örtüştü. “Kırk Yılda bir gelir Barış Manço gibisi”… Biz de uunutmayalım, unutturmayalım istedik…” ÅŸeklinde konuÅŸtu. Lale Manço ise, “ Öncelikle Barış Manço’yu yeni kuÅŸaklara taşıyan, onu hiç tanıyamamış çocukların dünyasına sokan, sevenlerine ondan bir anı taşıma fırsatı sunan Koton’a çok teÅŸekkür ederim. Bu sene “Barış Manço 70 Yaşında” baÅŸlığı altında 2013 yılı boyunca bir dizi etkinlik planladık. Bütün bu projelerle, Koton’un Barış Manço Tişörtleri Koleksiyonu inanılmaz güzel örtüştü. Zamanlama mükemmeldi. Ä°nanıyorum ki 2013, barış, sevgi, uzlaÅŸma ve Barış Manço yılı olacak. Koleksiyona gelince ben samimi olarak çok beÄŸendim. Seçilen fotoÄŸraflar çok retrospektif ve nostaljik… Renk ve doku seçimleri çok özel. Beni en çok etkileyen, çocuk koleksiyonunda deÄŸerlendirilen Barış Manço’nun akademi yıllarında yapmış olduÄŸu desenleri kullanmaları oldu. Düşünsenize, yeni jenerasyon çocuklar da Barış’ın kaleminden çıkmış özel bir tasarıma sahip olacaklar.” dedi.

19.99- 39.99 TL arasında satışa sunulan Koton Barış Manço tişörtleri erkek, kadın ve çocuk olmak üzere, her biri 10 puan değerindeki tasarımlarıyla tüm Barış Manço severlerin kalplerini fethetmeye hazırlanıyor. Koton, 7’den 77’ye herkesin kalbindeki Barış Abi’yi, 70. yaşında bir kez daha efsaneleştiriyor.

www.koton.com.tr

http://twitter.com/KotonMagazalari

http://www.facebook.com/kotonfanpage

 

[print_gllr id=795]