ENGLISH

SUSAM SOKAĞI LIVE İSTANBUL’DA…

Çocukluk anılarının renkli karakterleri; Edi, Büdü, Kırpık, Minik Kuş, Kurabiye Canavarı ve Elmo çocuklarınızla tanışmaya geliyor.

80’li ve 90’lı yıllarda çocukların hayatlarında önemli yer tutan, dünyanın en büyük eğitici ve öğretici TV çocuk şovu, Susam Sokağı Doğa Koleji’nin ana sponsorluğunda, muhteşem bir müzikal gösteriyle İstanbul’a geliyor.

Susam Sokağı Live gösterisi 28 Kasım – 02 Aralık 2012 tarihleri arasında sadece 10 gösteri ile TIM Maslak Show Center’da sahne alacak.

17 Eylül 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez sahnelenen Susam Sokağı Live, dünyanın gelmiş geçmiş en uzun turne gösterisi. Şimdiye kadar 50 milyondan fazla çocuk ve ailenin izlediği gösteri, 33’uncu yılında İstanbullu çocuklar ve aileleri ile tanışmaya hazırlanıyor.

İstanbul’da gerçekleştirilecek şovda Susam Sokağı Live’in başrol oyuncularından Edi’yi Oktay Kaynarca, Büdü’yü ise Hakan Meriçliler seslendirecek. Oyunun diğer seslendirme sanatçıları ise: Gülnur Gökçe (Abby), Emre Yılmaz (Grover), Onur Kırış (Minik Kuş), Oya Akar (Zoe), Ete Kurttekin (Kurabiye Canavarı), Levent Özdilek (Baby Bear), Cana Çankaya (Rosita), Ali Hekimoğlu (Elmo), Gökhan Özdemir (Telly Monster), Bülent Tekakpınar (Kont), Ete Kurttekin (Oscar). Şovun müzik direktörlüğünü ve Türkçe uyarlamasını Emre Yilmaz, seslendirme yönetmenliğini Onur Kiriş üstlenmiştir. Bunun yanında Fame, Jingle Bells gibi popüler şarkıların melodiler müzikalde yer almaktadır.

Profesyonel dansçı ve aktörlerin rol aldığı Susam Sokağı Live muhteşem müzikleriyle ve sahne performanslarıyla İstanbullu çocuk ve anne-babalara unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Wannabe BEC tarafından düzenlenen Susam Sokağı Live’in eğlenceli ve keyifli performansını görmek isteyenler, biletlere tüm Biletix gişeleri ve biletix.com’dan ulaşabilirler.

Susam Sokağı Live projesi, Amerikan eğlence endüstrisinin önde gelen isimleri; Emmy ödüllü yazar ve Susam Sokağı kukla master’ı Joey Mazzarino; Emmy ödüllü Susam Sokağı yazarı Christine Ferraro; Susam Sokağı oyun yazarı Annie Evans; “ The Muppets”, “Glee” ve “How I Met Your Mother” projelerindeki performansıyla bilinen profesyonel dansçı ve koreograf Cheryl Baxter tarafından hayata geçiriliyor.

SUSAM SOKAĞI HAKKINDA:

9 Kasım 1969’da, çocukların televizyon yardımı ile eğitilmesi için Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın hayatına başlayan Susam Sokağı, o dönemden bu yana pek çok neslin sevgilisi oldu.

Susam Sokağı programı Türkiye‘de 1980’lı yılların sonunda ve 1990’lı yılların başında TRT’de yayınlandı. EÄŸitimcilerin ve psikologların okul öncesi ve erken dönem okul çocukları için son derece yararlı bulduÄŸu program, Türkiye de dahil olmak üzere 140’dan fazla ülkede yayınlandı ve 100’ün üzerinde ödüle layık görüldü…

Susam Sokağı yurt dışında bilinen adıyla Sesame Street, 1980’li yılların başında Amerika’da tüm dünyayı dolaşarak canlı gösteriler düzenleyen bir şova dönüştü. Broadway müzikali kalitesinde gerçekleştirilen şovlarıyla Susam Sokağı, çocukların olduğu kadar, 80’li ve 90’lı yıllarda çocuk olmuş yetişkinleri de kendi çocukluklarına döndürdüğü için, aileler tarafından büyük ilgi görüyor.